RiHaNNa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RiHaNNa

ILK TURK RiHANNA FAN SiTESi

AnasayfaPortalliAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

JOHNNY DEPP

4 posters
YazarMesaj
AsHLı_RiHaNNa
Moderatör
Moderatör
AsHLı_RiHaNNa

Kadın Mesaj Sayısı : 286
Meslek : ÖĞreNCİ

JOHNNY DEPP Empty
MesajKonu: JOHNNY DEPP   JOHNNY DEPP Icon_minitimeÇarş. Ağus. 15, 2007 1:33 pm

JOHNNY DEPP

" Eski kafalı bir adamım... En büyük isteğim midesi birayla dolmuş bir halde evinin kapısının önünde oturup bir gölü ya da başka bir şeyi öylece seyreden yaşlı bir adam olmak " diyerek bedenen genç olsa da ruhen yaşlı olduğunu savunan yetenekli aktör Johnny Depp, aykırı doğasıyla Hollywood'un revaçtaki yakışıklıları Brad Pitt, Keanu Reeves, Tom Cruise gibi tapılan yıldızlardan biri olmaktan sürekli kaçınıyor.
Son olarak Christina Ricci ile" Sleepy Hollow " ( Hayalet Süvari ) ve " Fear and Loathing in Las Vegas "( Las Vegas'ta Korku ve Nefret ) adlı filmlerle yine radikal karakterleri canlandıran Depp, ileriki zamanlarda gösterime girmesi planlanan 1999 yapımı üç filmle karşımıza gelecek : " The Ninth Gate ", " The Astronaut's Wife " ve " The Source " 1987 yapımı " 21 Jump Street " adlı filmdeki Dedektif Tommy Hanson tiplemesiyle bir anda genç izleyicilerin sevgilisi haline gelen Depp'in sinema dünyasına ilk adım atışı, kendinden emin tavırları ve doğal ve içten konuşma tarzı ile sevgisini kazandığı ünlü aktör Nicolas Cage'in tavsiyesi doğrultusunda gerçekleşmiş
Son olarak " Çığlık 3 " ile karşımıza gelen, korku filmlerinin unutulmaz yönetmeni Wes Craven'ın korku klasiği " Nightmare on Elm Street "( Elm Sokağında Kabus ) ile ilk sinema filminde oynama fırsatını yakalayan Florida'lı aktör, oyunculuk okulundaki başarısı ile Oliver Stone'un Oscar ödüllü Vietnam draması " Platoon "da küçük bir rol kazandı. Uzun seneler birlikte çalışacağı ünlü yönetmen Tim Burton'un aynı zamanda kendini de ispat ettiği filmi " Edward Scissorhands "de Winona Ryder ile birlikte oynayan genç aktör, başarısıyla bütün dikkatleri üzerinde topladı. Bir anlamda içine saplandığı uyuşturucu batağından kurtulmasını sağlayan bu filmle birlikte önü açılan Depp, yine bir Wes Craven yapımı olan " Freddy's Dead : The Final Nightmare ", Emir Kustirica'nın Amerika taşlaması " American Dream ", İstanbul Film Festivali sayesinde son filmini görme fırsatını edineceğimiz Jim Jarmush'un Western'i " Dead Man " gibi zamanının ses getiren filmlerinde rol aldı.
Özellikle 1993 yapımı " Benny and Joon "da canlandırdığı, kendinin Charlie Chaplin ve Buster Keaton'ın yeniden doğmuş hali olduğunu zanneden sorunlu bir genç ve Tim Burton'ın dünyanın en kötü yönetmeni olarak kabul edilen Edward Wood'un hayatını anlattığı filmindeki ( Ed Wood,1994 ) Ed Wood karakteri ile radikal üslubunu rollerine yansıtan Depp, genç bir aktörden beklenilenin daima dışında kaldı.
Başarısının mükafatını usta oyuncu Al Pacino ve Marlon Brando gibi usta oyuncularla karşılıklı oynama şansını yakalayarak alan Depp, sıra ile " Don Juan DeMarco " ve bir gangester filmi olan " Donnie Brasco "da yer aldı.
Canlandırdığı karakterlerin yanı sıra özel hayatındaki aşkları ile de konuşulan Johnny Depp, Winona Ryder, Sherlyn Fenn ve Kate Moss gibi güzel aktrislerle fırtınalı ilişkiler yaşadı. 1999 yılında Fransız şarkıcı ve aktris Vanessa Paradis'le bir çocuk dünyaya getiren aktör, bunun yanı sıra bir zamanlar başına büyük sorunlar çıkaran ve efsanevi aktör River Phoenix'in aşırı dozda uyuşturucu alarak hayatını kaybettiği ünlü gece kulübü the Viper Room'un işletmeciliğini yapmaya devam ediyor.

Filmografi:
2000 - The Ninth Gate
1999 - Sleepy Hollow
1999 - Astronaut's Wife
1998 - Fear and Loathing in Las Vegas
1997 - Donnie Brasco
1995 - Nick of Time
1995 - Dead Man
1995 - Don Juan DeMarco
1994 - Ed Wood
1993 - Benny & Joon
1993 - Arizona Dream
1993 - What's Eating Gilbert Grape
1990 - Edward Scissorhands
1990 - Cry-Baby
1986 - Platoon
1985 - Private Resort
1984 - Nightmare on Elm Street

İŞTE JONNY DEEP İN BİLİNMEYENLERİ....

Aile Durumu: Kardeşi D.P. Depp ile birlite ilk yönetmenlik denemesi olan "The Brave" filminin senaryosunu yazdı. Lily-Rose Melody Depp adında bir kızkardeşi var.

Önceki İşleri: Johnny Depp'in grubu The Kids, Florida gece kluplerinde gecede 25 dolara çalıyordu. Depp'in yaşı küçük olduğu için klüplere arka kapılardan alınıyordu. Daha sonra Iggy Pop'un ön grubu olarak sahne aldıklarında rüyaları gerçek oldu. Fakat Hollywood'dan ayrılmak zorunda kalınca dağıldılar ve Depp bir satıcılık işine girdi.

Eğitim: 16 yaşında bir rock gitaristi olmak için okulu bıraktı

Dövme: Nişanlısı Winona Ryder için yaptırdığı "Winona Forever" adlı dövme ayrıldıktan sonra ameliyatla "Wino Forever" haline getirildi. Annesinin adına yaptırdığı "Betty Sue" .

Kanuni Sorunlar: 1993: Aktör River Phoenix, Depp'in gece klübü The Viper Room'da uyuşturucuya bağlı kalp yetmezliğinden öldü. 1994: Manhattan'da bir otel odasını dağıtmaktan tutuklandı. 1999: Londra'da bir restoran görevlisiyle kavga etmekten tutuklandı.

Arkadaş: Nicolas Cage, çok sevdiği Johnny Depp'i kendi menejerine tanıştırdı. Böylece Depp ilk rolünü "A Nightmare on Elm Street" filminde almış oldu.

Büyük Çıkışı: 21 Jump Street dizisindeki rolü. Oysa Depp dizide hiç oynamak istememişti. Menejeri dizinin sadece birkaç hafta süreceğini söyleyerek onu ikna etti. Dizi üç yıl sürdü!.

Müzik: Halen "P" adlı bir grubu var ve gitar çalıyor.

Biliyor musunuz?: Johnny hayatındaki önemli olayları kolunda kesikler oluşturarak işaretliyor.

RESİMLERİ

JOHNNY DEPP Adszuaf6

JOHNNY DEPP Johnnydeppir4

JOHNNY DEPP Johnnydepp1158080104ur9

JOHNNY DEPP Deppjohnnyroh270x421iy7
Rocker Girl
Admin
Admin
Rocker Girl

Kadın Mesaj Sayısı : 297
Nerden : Made in İstanbul... Abicim yaşanmaz artık bu şehirde... Çivisi çıkmış bi kere...
Meslek : ÖSS mağduru bi öğrenci + Saplantılı bi MaNgacı + Çok manyak bi grubu olan Müzisyen... :)

JOHNNY DEPP Empty
MesajKonu: Geri: JOHNNY DEPP   JOHNNY DEPP Icon_minitimePaz Ağus. 19, 2007 5:17 pm

Pek fazla sewdiğim sölenemez... Bu arada biraz ters olucak ama söliim karayip korsanlarından da nefret ediorum hiç izlemedim izlemeyi de düşünmüorum...
https://rihanna.forumakers.com/
ELo$hR!H@nN@
Admin
Admin
ELo$hR!H@nN@

Kadın Mesaj Sayısı : 432
Meslek : R!H@NN@ D3L!s!

JOHNNY DEPP Empty
MesajKonu: Geri: JOHNNY DEPP   JOHNNY DEPP Icon_minitimeC.tesi Ağus. 25, 2007 1:52 pm

karima adam beeeee
https://rihanna.forumakers.com
AsHLı_RiHaNNa
Moderatör
Moderatör
AsHLı_RiHaNNa

JOHNNY DEPP Empty
MesajKonu: Geri: JOHNNY DEPP   JOHNNY DEPP Icon_minitimeC.tesi Eyl. 01, 2007 11:50 am

ben bu adama hastayım ve karayip korsanlarına bayılırım zuhalciiiiiiiiiiiiiim! Very Happy :wink15:
Rockst_ar
Yeni Üye
Yeni Üye
Rockst_ar

Kadın Mesaj Sayısı : 25
Meslek : öGreNcİ

JOHNNY DEPP Empty
MesajKonu: Geri: JOHNNY DEPP   JOHNNY DEPP Icon_minitimeCuma Eyl. 07, 2007 10:40 am

AsHLı_RiHaNNa demiş ki:
ben bu adama hastayım ve karayip korsanlarına bayılırım zuhalciiiiiiiiiiiiiim! Very Happy :wink15:
ewt ben de aslımmm
http://www.4yuzfanbiz.forumactif.biz
AsHLı_RiHaNNa
Moderatör
Moderatör
AsHLı_RiHaNNa

JOHNNY DEPP Empty
MesajKonu: Geri: JOHNNY DEPP   JOHNNY DEPP Icon_minitimeCuma Eyl. 07, 2007 10:48 am

zaten senin bayıldığını biliyorum bennucum aynı benim gibi
ya bu adam niye bu kadar yakışıklı yaaaaa!
Rockst_ar
Yeni Üye
Yeni Üye
Rockst_ar

Kadın Mesaj Sayısı : 25
Meslek : öGreNcİ

JOHNNY DEPP Empty
MesajKonu: Geri: JOHNNY DEPP   JOHNNY DEPP Icon_minitimePaz Haz. 29, 2008 7:59 pm

AsHLı_RiHaNNa demiş ki:
zaten senin bayıldığını biliyorum bennucum aynı benim gibi
ya bu adam niye bu kadar yakışıklı yaaaaa!
bilmiyoRum Very Happy aslı coookkk dahtlu yhaaa ......
http://www.4yuzfanbiz.forumactif.biz

JOHNNY DEPP
1 sayfadaki 1 sayfası